Чи Легко бути унікальною в наш час?
Дійсно, чи легко бути в наш час унікальною?
Поки Ви формулюєте відповідь на це неоднозначне питання, ми запрошуємо Вас взяти участь в майстер-класі з пошиття спідниці-міді з декоративної тканини з орнаментом.
Етностиль міцно закріпився в гардеробі сучасної жінки. І не даремно. Різноманітність фасонів, преподносящих численні етнічні орнаменти в самому вигідному світлі, дозволяють милим дамам кожен раз заново закохуватися в свої наряди.
Щаслива жінка – щасливі і всі навколо.
Бажаєте додати ще трохи щастя свого оточення?
Тоді починаємо!
Для пошиття спідниці нам знадобиться: три години вільного часу, ножиці, лінійка, сантиметрова стрічка, водорозчинний маркер або шматочок мила, шпильки, дублерин для пояси, нитки в тон тканини, гумка для пояса (у мене шириною 5 см), англійська булавка, швейна машинка і, звичайно ж, тканина з вишивкою. На спідницю з бантовими складками рекомендується взяти відрізок тканини, дорівнює двом довжинам вироби + 10 см на шви.
Принадність цієї спідниці полягає в тому, що для побудови викрійки... викрійка не потрібна! Достатньо всього лише три виміри: обхват талії (ВІД), обхват стегон (ПРО) і довжина виробу (ДІ).
1. Першим ділом позбавляємося від так званої «крайки».
2. ПОЯС
2.1. Вирізаємо пояс. Довжина відрізка тканини дорівнює ПРО (нагадаю востаннє: ПРО = обхват стегон). В такому разі моя спідничка зручно і красиво сяде по фігурі. Я вирізала найширшу смугу орнаменту потрібної довжини і зігнула її навпіл.
На фото видно, що спочатку я залишила широкі бежеві краю, але потім вирішила їх підрізати (залишивши по 1 см на припуски), щоб пояс складався з однієї зеленої смуги.
2.2. Ширина смуг повинна відповідати ширині Вашого пояса. Довжина гумки визначаться Вашим значенням ВІД, щоб спідниця надійно трималася і підкреслювала крихкість жіночої фігури.
2.3. Викроїли пояс? Чудово! Тепер вирізуємо такого ж розміру шматок дублерина. Клейку сторону дублерина поміщаємо на виворітну сторону пояси і проутюживаем вже по лицьовій стороні з парою. Таким чином, наш пояс буде тримати форму.
Якщо Ви вважаєте, що тканина досить щільна, цей крок можна пропустити.
2.4. Далі слід обробити краю пояса з допомогою оверлока або шва «зигзаг», щоб краї не обсипалися і виріб виглядав акуратно.
3. БІЧНІ ШВИ
Обробляємо краю переднього та заднього полотнищ, використовуючи оверлок або «зигзаг». Зшиваємо бокові шви.
4. СКЛАДКИ
4.1. Далі будемо розраховувати ширину складок. Все просто: ПРО ділимо на бажану кількість складок. Чим більше складок, тим Вже вони будуть; чим менше – тим ширше. Чим більше складочок, тим пишніше буде в підсумку спідниця.
Визначилися? Чудово! Закріплюємо кожну складочку шпильками.
4.2. Приметаем для надійності і позбавимося від шпильок. Складемо лицьовою стороною до пояса лицьовій стороні спідниці і приметаем. Тепер залишилося пришити пояс до спідниці на відстані ширини лапки.
4.3. Вивертаємо пояс як показано на фото. Приметаем його і прошьем по лицьовій стороні стик між спідницею і поясом. Не зшивайте пояс до кінця, залиште отвір, щоб протягнути гумку.
4.4. За допомогою англійської шпильки вставимо гумку в пояс, з'єднаємо її кінці і «закриємо» отвір.
5. ПОДГИБКА НИЗУ
А ось і останній, самий легкий крок! Підгинаємо низ спіднички двічі (у мене по 2 см) і прокладаємо шов.
От і все! Всього 5 кроків, 3 години роботи і в результаті – воооооот яка краса!
А Ваша любов і натхнення, вкладені у виріб ручної роботи, будуть радувати всіх навколо! І у Вузі, на роботі, на урочистих заходах.
Спідниця в етностилі примножить шарм Вашого образу, де б Ви не були.
Неповторною бути легко з декоративними тканинами «Фолкмаркет»!