Догляд за вишитими виробами
ПРАННЯ І ДОГЛЯД ЗА ВИШИТИМИ ВИРОБАМИ
Вишиванка ручної роботи є унікальним предметом гардероба, носієм любові і турботи рідної людини, а іноді стає сімейною реліквією. Вклавши душу і особисті зусилля у пошиття вишиванки, безсумнівно, ми хочемо щоб вона довго мала первинний вигляд і радувала свого власника.
Дотримання простих і перевірених часом рекомендацій допоможе продовжити термін служби вишитого виробу.
ПРАННЯ
Прати вишиті вироби рекомендується виключно вручну. Температура води не повинна перевищувати 30 – 40 градусів, особливо це стосується яскравих тканин або ниток. Замочуйте виріб в теплій воді на півгодини, уникайте тертя під час прання. Особливо дбайливо слід ставитися до місць самої вишивки.
Використовуйте рідкі (або попередньо розчинені у воді порошкоподібні) засоби для делікатного прання, без вмісту відбілювачів! З плямами або складними забрудненнями допоможе впоратися зубна щітка, а також додавання в воду невеликої кількості солі.
Після прання прополощіть виріб кілька разів в холодній воді: залишки миючих засобів після висихання можуть пошкодити структуру тканини.
Ще один нехитрий прийом дозволить підсилити яскравість і незвичайний блиск инток, а також стане їх додатковим захистом від линяния. Для цього потрібно під час останнього полоскання додати у воду оцет (в розрахунку 1 ч. л. на 1 літр води).
СУШКА
Ні в якому разі не слід скручувати і віджимати вишитий виріб щоб уникнути деформації вишивки. Краще всього сушити вишиванку за допомогою махрового рушника. Для цього скручуємо виріб разом із рушником і залишаємо на 10 – 15 хвилин. Підсушену таким чином виріб розкладемо на іншому сухому рушник або розвісимо, розгладивши шви.
ПРАСУВАННЯ
Оскільки тканина для заготовок використовується натуральна, прасувати вишиванки бажано злегка зволоженим. Варто звернути особливу увагу: гладити рекомендується тільки з вивороту. Температура – не вище 190 – 200 градусів.
ЗАХИЩАЄМО ВІД ЛИНЬКИ
Ручна вишивка – копітка праця. Дуже неприємно було б, вклавши стільки зусиль, часу і коштів, спостерігати втрату кольору ниток або тканини відразу після завершення вишивання. Щоб уникнути такої неприємності, ще до початку роботи рекомендуємо перевірити нитки, зануривши їх у теплій воді. Якісні нитки звичайно не линяють, але краще перестрахуватися, особливо тоді, коли плануєте вишивати яскравими нитками або на кольорової тканини. Також у цьому випадку бажано прати і обполіскувати кольорову тканину у прохолодній воді.
Сподіваємося, Ваші вишиті вироби прослужать Вам як можна довше!
Бажаємо Вам успіхів та натхнення у процесі створення унікальних вишитих шедеврів!
Інші статті
- Брокарівська вишивкаМильна, або брокарівська вишивка На території України техніка вишивки хрестом з'єднання явилася з середини XIX ст. спершу в містах і майстернях при панських маєтках. Композиціями із зображенням букетів квітів, віночків, гірлянд, кошиків і ваз вибагливих натБрокарівська вишивка