Продавець Фолкмаркет розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1010 відгуків

Весільний рушник своїми руками

Весільний рушник своїми руками

ВЕСІЛЬНИЙ РУШНИК? СВОЇМИ РУКАМИ!

 

Серед важливих ритуалів, які проходить людина протягом життя, чільне місце займає весілля. Це цілий комплекс обрядів, що поєднують долі двох людей, згодом чого утворюється нова сім'я. Кожна людина бажає, щоб сімейне життя було щасливим, успішною і тривалою.

Традиційно весільний рушник для українців є одним з головних атрибутів весілля. І його створення – як і сотні років тому – має сакральне значення.

Особливостям українського вишивання рушника на весілля властиві регіональні відмінності. Все ж закономірності цієї життєвої містерії спробуємо зібрати в цій статті.

Весільний рушник дівчина починала вишивати ще в юності. Іноді до цього процесу могла підключатися її мати (рідна або хрещена). Показувати чужим людям рушник вважалося поганою ознакою.

Вишивати рушник починали в четвер на зростаючому місяці і обов'язково з чистими руками і помислами. Останнє особливо важливо: слід вишивати з хорошими думками, з любов'ю до майбутнього нареченого, у піднесеному настрої. А ось під час сварки бажано зробити паузу, щоб уникнути негативного програмування свого сімейного майбутнього.

 

Часто виникає питання:

 

ЯК ВИЗНАЧИТИСЯ З ВИБОРОМ СХЕМИ РУШНИКА НА ВЕСІЛЛЯ?

 

Всі ми – унікальні, так само і схеми можуть бути дуже різноманітні. Традиційними вважаються чорно-червоні візерунки або ж замість чорної – нитка синього кольору. Цікавими є також монохромні орнаменти, або повнокольорові (в основному квіткові композиції).

Схема рушника на весілля може складатися з хвилястих ліній, строгих геометричних візерунків, кольорів, зображень тварин. Варто вибирати саме ті образи, які найбільше відгукуються в серці; вишивати символи, найбільш близькі по духу, що асоціюються з вашою майбутньою сім'єю.

                       

Приклади символів та їх значення:

- Пари птахів або тварин символізують дружбу і рівність молодих.

- Древо роду – самий потужний символ родини. Його коріння – це коріння роду, сила предків, дає нове життя. У поєднанні з рослинними компонентами і птахами, дерево уособлює все живе на землі; місце нової сім'ї у Всесвіті.

- Дуб, калина, виноград та інші рослинні візерунки – символи добробуту і достатку. Поєднання калини і дуба – це поєднання жіночої і чоловічої енергії, виноград – їх плодючість.

- Хрест – це Божа благодать. Часто вписаний в орнамент, він благословляє на створення молодої сім'ї.

- Геометричними фігурами можуть бути закодовані обереги родини. Наприклад, символ старослов'янського походження Берегиня – це геометричний женообразный квітка, який є захисником всього живого і продовженням роду.

                           

 

ВАЖЛИВІ АСПЕКТИ ВИШИВАННЯ ВЕСІЛЬНОГО РУШНИКА

 

Рушник на весілля вишивайте акуратно як з лицьового, так і з виворітного боку: щоб сімейне життя було чистим всередині і зовні. Намагайтеся відтворити на вивороті той же шаблон, що і на лицьовій стороні; уникайте вузликів і довгих переносів нитки. Хоча невеликі помарки не варто выпоривать: адже життя без них неможлива.

Весільний рушник вишивають симетрично, при цьому середина залишається незашитой, що символізує зв'язок з Богом (Боже благословення). Якщо використовуються елементи малюнка, тотожні нареченому і нареченій, зв'язок з Богом для них залишають відкритою, тобто ніякі інші елементи не вишиваються над цими символами.

Першою вишивається сторона нареченого («плюс»), другий – сторона нареченої («мінус»). На весіллі молоді повинні ставати на «свою» (+ чи -) половинку рушника.

Основа рушника – ще один важливий нюанс. Вибирайте натуральну тканина: льон або бавовна. Тканина повинна бути суцільним полотном, досить довгою (не менше 2 м).

 

У нашому інтернет-магазині Ви можете купити заготовку весільного рушника зі вставками канви для вишивання, а також підібрати близьку до серця схему.

 

І наостанок: найголовніше – це ті почуття, які ми вкладаємо у вишивку. Намагайтеся вишивати з чистими безкорисливими помислами, з добрими побажаннями серце – це стане гарною підмогою у важливі хвилини майбутньої сім'ї.

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner